مبانی و راهنمای تغذیه سیب : سیب گیاهی است به شکل درختچه یا درخت کوتاه با شاخه های بدون تیغ و برگ های ساده تخم مرغی بابه دالبر و رأس ریز و کوتاه. جوانه های سیب شامل  جوانه های رویشی یا ساده که تولید شاخه می کنند و جوانه های بارور آن از نوع جوانه های زایشی مخلوط است و هنگام بیدار شدن پنج عدد گل و حدود 8-7 عدد برگ حاصل می کند.سیب به طور کلی دارای چهار نوع شاخه است: نرک، لامبورد، براندی، سیخک نرک ها شاخه های رویشی هستند که در قسمت بالای تاج درخت تشکیل می شوند و باید هر سال از ارتفاع 40-30 سانتی متری هرس شوند.

(ادامه مطلب ...)

مبانی و راهنمای تغذیه زیتون زیتون گیاهی نیمه گرمسیری می باشد و در مناطقی که خطر یخبندانهای شدید زمستانه وجود نداشته باشد میتوان اقدام به کاشت آن نمود. همیشه سبز بوده و برگهای آن هر 2 تا 4 سال یکبار خزان می کنند در صورتی که همه ساله برگهای جوان روی شاخه ظاهر می گردند. برگها سبز تیره متقابل و ابعاد آنها در واریته های مختلف متفاوت می باشد رنگ سطح فوقانی برگها سبز تیره و پوشیده از یک لایه بافت مومی و در سطح تحتانی کرکهای ستاره ای نقره ای وجود دارد که دو عامل فوق موجب کاهش تبخیر رطوبت و افزایش توان مقاومت در مقابل خشکی و گرما می شوند.

(ادامه مطلب ...)

مبانی و راهنمای تغذیه برنج : ساقه برنج راست ، استوانه‌ای و جز در قسمتی که گره‌ها وجود دارند تو خالی است. ارتفاع ساقه به 60 تا 200 سانتیمتر می‌رسد. برنج علاوه بر ساقه اصلی ، 4 تا 5 ساقه فرعی دارد. برگهای برنج به صورت متناوب در دو ردیف در دو طرف ساقه قرار گرفته‌اند. برگ برنج دارای غلاف ، پهنک ، زبانک و گوشوارک است. همچنین برنج مانند گندم ، دارای گل آذین خوشه‌ای می‌باشد که دانه‌ها در آن قرار می‌گیرند . برخلاف سنبلچه‌های گندم و جو و ذرت که فشرده و نزدیک به هم هستند، سنبلچه‌های برنج به صورت غیر فشرده روی محورهای اصلی و فرعی گل آذین قرار می‌گیرد.

(ادامه مطلب ...)

مبانی و راهنمای تغذیه آلبالو و گیلاس : گلهای گیلاس در دستجات غیر مختلط ۲ تا ۴ تایی به صورت جانبی روی اسپورهای کوتاه یا نزدیک به قاعده شاخه های طویل تر تشکیل می شود. در گیلاس گلها فقط روی جوانه هایی که در آنها برگهای همراه نسبتا زودتر در تابستان باز می شوند، بوجود می آید. گل معمولا دارای یک مادگی هستند، ولی بعد از تابستانهای خیلی داغ ممکن است دو مادگی در هر گل تشکیل شود، که منجر به بوجود آمدن میوه های دو تایی می شود که یک وضعیت نامطلوبی را بوجود می آورد.

(ادامه مطلب ...)

مبانی و راهنمای تغذیه سیب زمینی : گیاهشناسی: سیب زمینی گیاهی است یكساله از تیره سولانا سه solanaceae   و جنس solanum  گونه های وحشی و زراعی سیب زمینی كه شامل این جنس هستند در حدود 2000گونه را شامل می شوند ولی تنها 150گونه از آن تولید غده می كند. ریشه: سیستم ریشه افشان و نا به جاست ریشه های مربوط به غده های بذری از محل جوانه ها تشكیل ودر عمق و اطراف سطح خاك پراكنده می گردند ساقه هوایی از بالای ریشه ها خارج می شود.حدود 90 در صد فعالیت جذبی ریشه ها تا عمق حداكثر 60سانتی متر اتفاق می افتد .

(ادامه مطلب ...)

مبانی و راهنمای تغذیه هندوانه : هندوانه بومی مناطق گرم آفریقا است و از تیره کدوئیان می باشد. گیاهیست خزنده که طول شاخه های خزنده آن شاید به 5-4 متر هم برسد.ریشه ای عمیق و گاهی تا یک متر عمق و قطور دارد. گیاهیست یک پایه یعنی گل های نر و ماده آن روی یک پایه قرار دارند ولی جدا از هم هستند. میوه هندوانه ممکن است دارای تعداد زیادی بذر (تخمه هندوانه) باشد که به رنگ های سفید، زرد، قهوه ای، سیاه و قرمز در داخل آن وجود دارند. حتی ممکن است این میوه بذر نداشته باشد. میوه بدون بذر را برای بار اول، ژاپنی ها تولید کردند.

(ادامه مطلب ...)

مبانی و راهنمای تغذیه جو :ریشه جو مانندگندم افشان است واکثرریشه های آن تا فاصله 40سانتی متری پراکنده می شوند.البته ممکن است برخی از ریشه ها به عمق کمتر نفوذ کنند.ساقه های جو از میان گره های استوانهای تو خالی تشکیل شده اند. طول میان گره هااز قاعده بطرف ساقه بتدریج زیاد میشود . طول ساقه در اکثر واریته ها 120-150سانتی مترثابت شده است که بین ارتفاع ساقه و توسعه ریشه همبستگی مثبت وجود دارد بنابراین در شرایط دیم و کم آبی ساقه هایی که مرتفع تر باشند عملکرد بیشتری دارند.

(ادامه مطلب ...)

مبانی و راهنمای کاشت و تغذیه گوجه فرنگی :گوجه فرنگي محصول فصل گرم است و در خاكي با زهكشي خوب ، داراي ماده آلي زياد بسيار خوب رشد مي كند . براي توليد بسيار زود رس گوجه فرنگي ، خاك سبك با شيب ملايم 2 درصد و يا كمتر و رو به جنوب يا شرق ارجحيت دارد.كشت مستقيم بذر گوجه فرنگي و يا توليد گوجه فرنگي به روش نشا كاري مرسوم است.كاشت گياهچه هاي سالم و قوي گوجه فرنگي با روش نشاء كاري و در فاصله هاي مناسب عامل اصلي در توليد زود هنگام گوجه فرنگي مي باشد.

(ادامه مطلب ...)

مبانی و راهنمای تغذیه انار: انار درخت کوچکي است که ارتفاع آن تا 6 متر مي‌رسد و در مناطق نيمه گرمسيري مي‌رويد. شاخه‌هاي آن کمي تيغ‌دار و برگهاي آن متقابل ، شفاف و ساده است. گلهاي انار درشت به رنگ قرمز اناري ولي بي‌بو مي‌باشد. ميوه آن کروي با اندازه‌هاي مختلف داراي پوستي قرمز رنگ و يا زرد رنگ مي‌باشد. رويهمرفته در حدود بيست نوع مختلف انار در دنيا موجود است. مشخصات گياهشناسي:  انار Punica Granatum درختچه‌اي است خزان‌دار که البته در نواحي گرم و مرطوب با زمستانهاي معتدل هميشه سبز است و حداکثر ارتفاع آن به 6 متر هم مي‌رسد.

(ادامه مطلب ...)

مبانی و راهنمای تغذیه انگور: درخت انگور با نام علمی Vitis vinifera از خانواده انگورسانان Vitaceae است. در این خانواده حدود ۱۱جنس و بیش از ۶۰۰ گونه وجود دارد. مهم‌ترین جنس این خانواده جنس انگور است. این گیاه حالت بوته‌ایو رونده دارد و دارای پیچک در مقابل بعضی از برگ‌ها می‌باشد. میوه انگور به نوع دانه‌دار و بی‌دانه تقسیم می‌شود. هر یک از این دو نوع در رنگهای سرخ و سیاه و زرد و تقریباً سبز دیده می‌شوند. این میوه در مناطقی که حداکثر دمای آن بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد و حداقل آن کمتر از ۱۵ درجه زیر صفر نباشد بهتر رشد می‌کند.

(ادامه مطلب ...)

مبانی و راهنمای تغذیه پسته : پسته گیاهی است که از دیرباز درنقاط مختلف ایران مورد کشت و پرورش قرار می‌گرفته است. جنگلهای وحشی و خودروی پسته در ناحیه شمال شرقی ایران و نواحی هم مرز با ترکمنستان و افغانستان پیشینه‎ای باستانی دارد و تصور درخت پسته حدود 4-3 هزار سال قبل در ایران اهلی شده و مورد کشت و کار قرار گرفته است. سبزوار و سرخس را از قدیمی ترین مناطق کشت پسته می‎دانند. سابقه کشت پسته در دامغان، سمنان و قزوین را به قرن هفتم هجری و در استان کرمان به قرن دوازدهم هجری نسبت می‎دهند.

(ادامه مطلب ...)

مبانی و راهنمای تغذیه پیاز : پیاز یکی از سبزیهای مهم و مشهور دنیا است . این سبزی در بیشتر نقاط دنیا کشت می شود . پیاز گیاه بومی جنوب غربی آسیا و احتمالا مربوط به ناحیه ای بین فلسطین و هندوستان و یا منطقه شرق مدیترانه می باشد . بعضی ایران را موطن اصلی پیاز می دانند ،  از زمانهای بسیار قدیم پیاز کشت می شده است و مردم به خصوصیات این سبزی پی برده اند .   نام علمی پیاز Allium cepaاست واز خانواده سوسنیها liliaceaeاست.پیازبا وجود اینکه دو یا چند ساله است ودر سبزی کاری به طور محصول یک ساله کاشته میشود.

(ادامه مطلب ...)

مبانی و راهنمای کاشت و تغذیه ذرت : ذرت یکی از غلات گرمسیری و از خانواده گندمیان (گرامینه) است. ذرت نوعی گیاه علفی یک ساله است که با تئوسنت (Teosinte) و تریپساکوم (Tripsacum spp) خویشاوند است. تئوسنت نوعی علف هرز یک ساله است که از لحاظ خویشاوندی در مقایسه با تریپساکوم به ذرت نزدیک تر می باشد. گیاه شناسان اعتقاد دارند که ذرت، در نتیجه ی دو رگ گیری بین یک گیاه نا شناخته از خانواده ی گندمیان و تئوسنت به وجود آمده است.

(ادامه مطلب ...)

مبانی و راهنمای کاشت و تغذیه زعفران : زعفران گیاهی علفی،چند ساله،بدون ساقه و پیاز دار است پیاز زعفران از نوع توپر و تقریبا کروی شکل با قطر 3-5سانتی متر پوششی قهوهای رنگ می باشد.که در زیر خاک قرار می گیرد. هر پیاز 6-9برگ باریک نظیر برگ علفهای چمنی تولید می نماید ریشه های زعفران از نوع افشان هستند که از قاعده پیازها و از روی دایره محیطی آن می رویند.گل زعفران اولین اندامی است که در اوایل پاییز ظاهر می شود.در سال اول کشت به علت ضعف پیاز های زعفران و عدم استقرار کامل آنها در خاک و کشت زعفران توان کافی برای رویش ندارند و حتی برگها در سال اول دیرتر از معمول ظاهر می شوند.

(ادامه مطلب ...)